Trzy zestawy komputerowe zostały zakupione do Gminnej Biblioteki Publicznej w   Starym Czarnowie w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Stare Czarnowo.

Pani Marzena Grzywińska, Wójt Gminy Stare Czarnowo wraz z Panią Bożeną Froncala, sołtysem sołectwa Stare Czarnowo, przekazały nowo zakupiony sprzęt Kierownikowi Biblioteki, Pani Bożenie Sarnie.

Jest to wyczekiwana inwestycja, bowiem dawno biblioteka nie była w ten sposób doposażona, a bieżący sprzęt nie spełniał współczesnych wymagań.

Nowy sprzęt użytkują już mieszkańcy Starego Czarnowa, głównie dzieci i młodzież. Jest to kolejny krok podnoszący poziom cyfryzacji w gminie Stare Czarnowo poprzez dostęp do infrastruktury i szerokopasmowego internetu w obiektach użyteczności publicznej.