9 czerwca 2018 roku biblioteki w Kołbaczu i w Starym Czarnowie wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Biblioteka w Kołbaczu.

Nasza impreza odbyła się w sobotnie popołudnie, w godzinach 18:00- 23:00. Udział wzięło 7 dzieci w wieku 8 - 12 lat.

Na początku były podchody, podczas których uczestnicy po wykonaniu pewnego zadania (zagadki literackie, obłożenie książki, ułożenie puzzli)

otrzymywali wskazówkę gdzie znaleźć pomiędzy regałami ukryte literki tworzące hasło.

Następnie odbyła się tzw. ,,burza mózgów'' podczas, której dzieci miały za zadanie napisać na tablicy jak najwiecej wyrazów, które kojarzą się

im z wiosną.

O godzinie 20:00  rozpoczęło się wspólne przygotowywanie kolacji. Następnie przyszedł czas na konkursy: kalambury, robienie mumii, warcaby, domino z książek, szukanie cukierków pomiedzy regałami, zagadki. Później uczestnicy odpowiadali na pytania o Polsce, aby na koniec

odgadnąć hasło ,,Polska moja wolna ojczyzna''. Na zakończenie dzieci wspólnie z paniami wykonały kotyliony oraz czytały legendy

związane z okolicą, w której mieszkają.

Biblioteka w Starym Czarnowie.

Noc Bibliotek rozpoczęła się o godzinie 20:00 i trwała do 8 rano. W akcji uczestniczyło 11 osób.

Na wstępie wszyscy uczestnicy złożyli swoje podpisy na plakacie Nocy Bibliotek. Następnie rozpoczęły się wspólne zabawy:

głuchy telefon, zamiana miejsc, kalambury, zagadki literackie, dokończ opowiadanie, schowane zakładki, zgadnij kto to?

Na zgłodniałych i spragnionych czekały kanapki, słodkie przekąski, napoje.

Po tych wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Warunki snu były spartańskie, ale nikt nie narzekał.

Nocne spotkania w bibliotekach przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Było mnóstwo zabawy, hałasu, ciekawych pogawędek

na różne  tematy. Do nastepnej edycji zapraszamy już za rok.