W dniach od 28 stycznia do 8 lutego 2019 roku odbyły się ,, Ferie w bibliotece''. Program był urozmaicony, każdego dnia na uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

Dzieci mogły między innymi skorzystać z zajęć plastyczno-technicznych, podczas których  wykonywały  maski karnawałowe, kartki walentynkowe,fidget spiner,kota,pudełko serce metodą origami.Sniegu było w tym roku tak mało, że bałwana wszyscy uczestnicy ulepili z kubeczków jednorazowych.Dzieci uczyły się też robić bransoletki z kolorowych gumek.

Nie zabrakło także zagadek, quizów, rebusów, szyfrokrzyżówek rozwijających logiczne myslenie i wyobraźnię. Mogły również uczestniczyć w konkursie literackim na temat wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy oraz zabawach ruchowych(Balonik,Kolory).

Ostatniego dnia ferii zimowych dzieci tworzyły i projektowały kompozycje z owoców(kolorowe szaszłyki, zwierzątka, aniołki).Na zakończenie przygotowany został słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.