Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Czarnowie oraz jej filia w Kołbaczu ponownie przyjmują czytelników. Od 4 maja 2020 r. w bibliotekach czynna jest wyłącznie wypożyczalnia. Stanowiska komputerowe są zamknięte.

Mając na uwadze wciąż istniejące zagrożenie epidemiczne oraz biorąc pod uwagę zalecenia Biblioteki Narodowej dotyczące obsługi czytelnika, w bibliotekach w Kołbaczu i w Starym Czarnowie wprowadzono procedury korzystania z wypożyczalni.

1. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę muszą nosić maseczkę i zdezynfekować ręce przed wejściem do biblioteki.
  2. W pomieszczeniu wypożyczalni może przebywać jednorazowo nie więcej niż dwóch czytelników.
  3. Przy samodzielnym wyborze książek należy posiadać rękawiczki. W razie potrzeby biblioteka zapewni jednorazowe rękawiczki.
  4. Oddawane książki zostaną poddane 14-dniowej kwarantannie.
  5. W bibliotekach zamknięte do odwołania są stanowiska komputerowe.

Godziny otwarcia obu placówek pozostają takie same jak dotychczas, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 20:00.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny:

• Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Czarnowie, tel. 91 312 41 92,
  • Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kołbaczu, tel. 91 312 40 29.