W dniu 1.10.2022 roku  biblioteki w Kołbaczu i w Starym Czarnowie wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Tegoroczna Noc Bibliotek przebiegła pod hasłem “To się musi powieść”.

W bibliotece w Kołbaczu podczas wydarzenia zorganizowane zostały podchody, podczas których mali czytelnicy rozwiązywali zagadki literackie, łamigłówki.

Uczestnicy wzięli także udział w quizie “Moja miejscowość” na platformie edukacyjnej Kahoot!.

Ponadto odbyły się kreatywne warsztaty, w czasie których dzieci tworzyły swój własny ogród w szkle.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowy dyplom.

W bibliotece w Starym Czarnowie uczestnicy m.in. szukali ukrytych przedmiotów, bawili się w ,,głuchy telefon’’, grali  w grę planszową, oglądali film ,,Sztorm-najszybszy kundel świata’’. Około północy wszyscy grzecznie poszli spać.